Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

„Pociąg do Unii Europejskiej" z udziałem dra Marka Migalskiego

czwartek, 24 kwietnia 2014
 „Pociąg do Unii Europejskiej" z udziałem dra Marka Migalskiego

Europoseł dr Marek Migalski był jurorem w konkursie „Pociąg do Unii Europejskiej czyli Nadzwyczajna Sesja Parlamentu Europejskiego na wesoło” organizowanym przez biuro ds. Współpracy z Zagranicą Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej oraz Stowarzyszenie Civitas z Dąbrowy Górniczej.

W konkursie wzięły udział 3 drużyny, reprezentujące dąbrowskie licea, które zakwalifikowały się do finału konkursu. Uroczysty finał konkursu miał miejsce na sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej. Gośćmi honorowymi spotkania byli również: Zbigniew Podraza – Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza oraz prof. Adam Gierek – Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Konkurs został podzielony na 3 bloki tematyczne. W pierwszym uczestnicy odpowiadali na pytania zamknięta dotyczące UE. W drugiej części reprezentant każdej drużyny przedstawił stanowisko grupy w kwestii  następujących zagadnień: w jaki sposób zwiększyć frekwencję wyborczą w wyborach do Parlamentu Europejskiego, wady i zalety przystąpienia danego kraju do strefy euro oraz czy Unia powinna być federacją czy strukturą państw suwerennych.

W ostatniej części konkursu każda z drużyn miała za zadanie sporządzenie 10-punktowej rezolucji nt. pracy, edukacji, rodziny.

Europosłowie oceniali wystąpienia uczniów, przyznając im punkty w sakli od 1 do 5. Podczas konkursu zaprezentowany został film „Jestem obcokrajowcem – mieszkam w Polsce”, przedstawiającego doświadczenia mieszkańców innych krajów, żyjących i pracujących w Dąbrowie Górniczej.

 

Galeria zdjęć

Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna