Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

50. urodziny Michaiła Chodorkowskiego - złóż życzenia więźniowi politycznemu!

środa, 26 czerwca 2013
50. urodziny Michaiła Chodorkowskiego - złóż życzenia więźniowi politycznemu!

Dzisiaj najbardziej znany rosyjski więzień polityczny, Michaił Chodorkowski obchodzi swoje 50. urodziny. Z tej okazji na stronie internetowej służby prasowej Michaiła Chodorkowskiego i Płatona Liebiediewa uruchomiono specjalną akcję - http://www.khodorkovsky.com/send-a-birthday-card/. Każdy internauta może złożyć życzenia Chodorkowskiemu. Wystarczy tylko wybrać wzór kartki pocztowej, która najbardziej nam się podoba, wpisać swoje dane i życzenia dla więźnia politycznego. Odpowiedni formularz można wypełnić w języku rosyjskim lub angielskim.

Serdecznie zachęcamy Państwa do udziału w tej akcji i wysłania życzeń za pomocą formularza na stronie - http://www.khodorkovsky.com/send-a-birthday-card/!

Przypominamy, że Michaił Chodorkowski odbywa on wyrok 11 lat pozbawienia wolności w kolonii karnej w mieście Segieża. Został on skazany za domniemane przestępstwa gospodarcze, w tym pranie brudnych pieniędzy. Aresztowany w 2003 roku biznesmen konsekwentnie odpierał wszystkie wysunięte wobec niego zarzuty, uważając je za sfabrykowane i politycznie umotywowane. Odwoływał się od wyroków sądów pierwszej instancji, jednak Moskiewski Sąd Miejski odrzucił apelacje, a Sąd Najwyższy podtrzymał te decyzje. Chodorkowski sam o sobie mówi, że jest "osobostym więźniem Putina".

 

Galeria zdjęć

Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna