Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

Dzień Woli w Katowicach

wtorek, 25 marca 2014
Dzień Woli w Katowicach

25 marca 1918 roku Białoruś po raz pierwszy w historii ogłosiła niezależność. W rocznicę tych wydarzeń obchodzony jest Dzień Woli - święto białoruskiej opozycji, zakazane przez reżim Łukaszenki. Tego dnia białoruska opozycja urządza demonstracje, gromadzi się na placach i prospektach z biało-czerwono-białymi flagami, a międzynarodowa społeczność solidaryzuje się z Wolną Białorusią. 

Nasze biuro również pragnie uczcić Dzień Woli i wyrazić swoją solidarność z Wolną Białorusią. Dlatego też, w czwartek 27 marca, wraz z Niezależnym Zrzeszeniem Studentów Uniwersytetu Śląskiego organizujemy pokaz filmu „Droga Statkiewicza”, przedstawiający sylwetkę białoruskiego więźnia sumienia, ostatniego kandydata na prezydenta Białorusi, który nadal pozostaje w niewoli.

Pokaz filmu odbędzie się na Wydziale Prawa i Administracji UŚ (ul. Bankowa 11b), aula nr 3 (parter). Początek o godz. 11:50. Bezpośrednio przed pokazem pracownicy naszego biura opowiedzą o sytuacji politycznej na Białorusi oraz o stanie przestrzegania praw człowieka w tym kraju.

Partnerami wydarzenia są: portale „Korespondent Wschodni” oraz „Nowa Politologia”, a także Telewizja Biełsat, która udostępniła nam film „Droga Statkiewicza”.

Zapraszamy w czwartek, 27 marca o 11:50 na Wydział Prawa i Administracji UŚ!

 

Galeria zdjęć

Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna