Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

Europejska debata w Częstochowie

wtorek, 29 kwietnia 2014
Europejska debata w Częstochowie

29 kwietnia 2014 r. odbył się II Dzień Politologa na Instytucie Nauk Politycznych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Z tej okazji została zorganizowana debata europejska z udziałem kandydatów do PE. Udział w tej debacie wzięli: Krystyna Szumilas (PO), prof. Genowefa Grabowska (Europa Plus), dr Halina Sobańska (SLD), dr Marek Migalski (PRJG) oraz Tadeusz Cymański (Solidarna Polska).  

Debata była podzielona na dwa moduły. W pierwszy module uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu polityki, gospodarki i społeczeństwa. W drugim module kandydaci na posłów dyskutowali z przedstawicielami pracowników naukowych INP oraz studentami.

W trakcie debaty uczestnicy zmierzyli się z takimi pytaniami jak: Czy Unia Europejska jest zjednoczona? Czy możemy mówić o solidarności energetycznej w UE? Czy Unia Europejska jest w stanie wypracować instrumenty, które pomogłyby młodym ludziom w walce z bezrobociem?

„ Odpowiedź na to pytanie jest niejednoznaczna. Unia Europejska jest zjednoczona tam gdzie nie powinna, natomiast nie jest zjednoczona tam, gdzie być powinna. Przykładem są plastikowe torebki, na temat których głosowaliśmy na ostatnim posiedzeniu. Tutaj niemal wszyscy mówili jednym głosem, natomiast  np. w kwestii bezpieczeństwa energetycznego już nie.” – odparł dr. Marek Migalski, odpowiadając na pierwsze pytanie.

„To dzięki mojej poprawce nasi studenci mogą się cieszyć korzystniejszym dla nich programem Erasmus +. Unia Europejska ma się trzymać z daleka od zwalczania bezrobocia. Każdy kraj ma inne przyczyny i inny procent bezrobocia, dlatego nie można znaleźć uniwersalnej recepty na ten problem.  To jak leczyć gipsem chore gardło. Polskie bezrobocie to Polski problem!” – podniósł dr. Marek Migalski na temat pytania o walkę z bezrobociem.

Na koniec debaty, publiczność mogła zadawać kandydatom do PE pytania. Zwieńczeniem było pytanie „Dlaczego Państwo startują w wyborach do Parlamentu Europejskiego?”
Tutaj z ust szefa struktur Polski Razem Jarosława Gowina padło odesłanie do strony www.rozliczamymigalskiego.pl, gdzie można znaleźć wyczerpującą odpowiedź na to pytanie. Zaznaczył, iż będzie kontynuować to co zrobił dotychczas, tyle że jeszcze lepiej.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna