Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

Konwencja Polski Razem Jarosława Gowina w Bytomiu

niedziela, 11 maja 2014
Konwencja Polski Razem Jarosława Gowina w Bytomiu

Dzisiaj, 11 maja o godzinie 10.30, w Galerii Stary Ratusz w Bytomiu, odbyła się konwencja Polski Razem Jarosława Gowina. Udział w niej wziął prezes partii, dr Jarosław Gowin, szef struktur w województwie śląskim, dr Marek Migalski, a także kandydaci w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz działacze PRJG gościem specjalnym był Antoni Piechniczek - senator, były trener reprezentacji Polski w piłce nożnej.

Konwencję w roli gospodarza rozpoczęła Barbara Romanowska, kandydatka PRJG z Bytomia w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

W swoim przemówieniu dr Marek Migalski wezwał Polaków by nie marnowali głosu w tych wyborach. Zmarnowaniem głosu jest jego oddanie na Platformę Obywatelską czy Prawo i Sprawiedliwość. Politycy tych partii już wielokrotnie udowodnili, że nie zasługują na poparcie. Na szczęście Polacy nie mają dylematu, czy będą głosować jedynie na tych, którzy przepraszają za nie spełnienie obietnicy o obniżeniu podatków (PO), czy tych, którzy oficjalnie mówią o ich podwyższaniu (PiS). Polska Razem Jarosława Gowina stanowi dobrą alternatywę dla tych dwóch partii.

- Województwo śląskie jest dowodem na to, że politycy Platformy Obywatelskiej nie potrafią dobrze sprawować rządów i marnują publiczne pieniądze. Przykład Kolei Śląskich, nieprawidłowości przy modernizacji Stadionu Śląskiego, defraudacja ponad 160 mln zł w Górnośląskim Przedsiębiorstwie Wodociągowym, a także pierwsze miejsce województwa śląskiego pod względem skali korupcji dobitnie o tym świadczą. Nie zmarnujcie waszych głosów po raz kolejny głosując na polityków Platformy Obywatelskiej czy Prawa i Sprawiedliwości. Zagłosujcie na Polskę Razem Jarosława Gowina. - wezwał europoseł Migalski.

Prezes partii, Jarosław Gowin, podsumował ostatnie spotkania z wyborcami.

- W ostatnią sobotę rozdaliśmy ponad 300 tys ulotek, odwiedzając 140 targowisk w całym kraju. Wszędzie tam lokalni przedsiębiorcy opowiadali nam o problemach jakie stawia im na drodze aparat państwa. Mowili także o braku zainteresowania ich sytuacją ze strony rządzących. To pokazuje, jak bardzo Polacy chcą i potrzebują rozmów z politykami na temat wprowadzenia potrzebnych zmian.

Jarosław Gowin zaapelował do liderów partii politycznych o zorganizowanie w najbliższą sobotę, 17 maja, o godzinie 12.00, debat pomiędzy liderami list we wszystkich okręgach wyborczych w Polsce. Zaapelował także o zorganizowanie w niedzielę, 18 maja, również o godzinie 12.00, debaty pomiędzy liderami partii politycznych, które zarejestrowały listy we wszystkich okręgach wyborczych.

- Polacy potrzebują takich debat, zamiast kłótni i inwektyw. Nasi wyborcy chcą i muszą wiedzieć, jakie programy mają poszczególne partie i kim są ich liderzy. - podsumował prezes Gowin.

Polskę Razem Jarosława Gowina popiera coraz więcej osób. Podczas konwencji z radością przyjęliśmy poparcie Antoniego Piechniczka - byłego radnego i wiceprzewodniczącego sejmiku śląskiego, senatora wybranego z listy Platformy Obywatelskiej, trenera polskiej reprezentacji w piłce nożnej.

Antoni Piechniczek podkreślił, że identyfikuje się z programem Polski Razem Jarosława Gowina oraz jej liderem.

- Będę głosował na tę partię, ponieważ bliski mi jest jej program. Jarosław Gowin jest politykiem o silnym kręgosłupie moralnym, co wyróżnia go na polskiej scenie politycznej i stanowi mocny argument, aby na jego partię oddać głos. Nie kandyduję w tych wyborach, ale popieram kandydatów PRJG. Polska Razem jest szansą na zmiany w polskiej polityce. - podsumował Antoni Piechniczek

Galeria zdjęć

Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna