Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

List dra Migalskiego do Przewodniczącego PKW

niedziela, 23 marca 2014
List dra Migalskiego do Przewodniczącego PKW

W związku z informacjami o tym, że kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do Parlamentu Europejskiego w województwie śląskim będzie obecny senator Bolesław Piecha, dr Migalski zwrócił się do Przewodzniczącego Państwowej Komisji Wyborczej. W swoim liście poseł zapytał o prawną możliwość obciążenia PiSu wydatkami organizacji wyborów uzupełniających do Senatu, w razie elekcji Piechy. Tekst listu dra Migalskiego zamieszczamy poniżej:

Stefan Jan Jaworski
Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej
ul. Wiejska 10
00 - 905 Warszawa 

Szanowny Panie Przewodniczący,

21 kwietnia 2013r. w wyborach uzupełniających do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w okręgu nr. 73 senatorem został Bolesław Piecha. Wydatki z budżetu państwa na przygotowanie i przeprowadzenie tych wyborów wyniosły 526 944 zł.

W związku z przedstawieniem kandydatury Bolesława Piechy w wyborach do Europarlamentu w okręgu nr. 11 z listy Prawa i Sprawiedliwości, zwracam się z zapytaniem o prawną możliwość obciążenia Prawa i Sprawiedliwości kosztami zorganizowania i przeprowadzenia kolejnych wyborów uzupełniających do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w okręgu nr. 73 lub pomniejszenia dotacji z budżetu państwa dla Prawa i Sprawiedliwości o tę kwotę, w przypadku ewentualnego wyboru  Bolesława Piechy na stanowisko europosła.

Z poważaniem,
                         Eurodeputowany Marek Migalski
                         Polska Razem Jarosława Gowina

                     

 

 

                                                                                            

 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna