Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

Marek Migalski gościem Konrada Piaseckiego

piątek, 16 maja 2014
Marek Migalski gościem Konrada Piaseckiego

Dr Marek Migalski był gościem Konrada Piaseckiego w programie "Piaskiem po oczach". Europoseł debatował z Markiem Siwcem. 

Podczas programu poruszony został temat Aleksandra Kwaśniewskiego.

- W Polsce problemem jest to, w jaki sposób "wykorzystujemy" byłych prezydentów. My, jako Polacy, tracimy, ponieważ nie korzystamy z ich doświadczenia i wiedzy. Rozumiem, że prezydent Kwaśniewski chce żyć na wysokim poziomie. Czystą sytuacją byłoby, gdyby poświęcił się wyłącznie biznesowi lub tylko polityce - mówił europoseł. 

W drugiej części dyskusji podjęta została kwestia przewidywanej bardzo niskiej frekwencji podczas wyborów do Parlamentu Europejskiego.

- Tracimy na tym, że Polacy nie widzą powiązania pomiędzy decyzjami, które podejmują podczas wyborów, a działaniami Parlamentu Europejskiego. Parlament Europejski potrafi zniechęcić ludzi do wyborów. Ponad 90% europarlamenarzystów nie orientuje się w ponad 90% tematów, nna które głosuje. Wyborcy mają tę świadomość. Ważne, aby w Parlamencie Europejskim znaleźli się ludzie kompetentni i doświadczeni. - podsumował dr Migalski. 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna