Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

Marek Migalski o śląskim górnictwie - relacja z konferencji prasowej.

wtorek, 29 kwietnia 2014
Marek Migalski o śląskim górnictwie - relacja z konferencji prasowej.

Sytuacja w polskim górnictwie oraz tzw. „Kalkulator Gowina”, były tematami konferencji prasowej Polski Razem Jarosława Gowina, która odbyła się dziś w Katowicach, z udziałem dr. Marka Migalskiego, szefa śląskich struktur partii, oraz kandydatów PRJG do Parlamentu Europejskiego.

„Jakość” rządów Platformy Obywatelskiej najlepiej obrazuje fakt, że szefem Kompanii Węglowej został jej kandydat do Parlamentu Europejskiego. Pokazuje to zawłaszczanie państwa przez Platformę Obywatelską, która nie prowadzi długofalowej polityki wobec górnictwa. Jerzy Buzek, kandydat listy Platformy Obywatelskiej do Parlamentu Europejskiego, w czasie kiedy był premierem, zamknął 23 kopalnie i doprowadził do zwolnienia 110 tysięcy osób.Przykłady z krajów sąsiednich, m.in. z Czech, pokazują, że górnictwo potrafi być dochodowe. Węgiel jest gwarancją naszego bezpieczeństwa energetycznego – podkreślił dr Marek Migalski. - Domagamy się rewizji polityki dotyczącej paktu klimatycznego, który działa na niekorzyść Polski. Polska Razem Jarosława Gowina będzie walczyć o zniesienie zapisów, które uderzają w polski przemysł wydobywczy.

 

Paweł Strumiński, kandydat Polski Razem do Parlamentu Europejskiego, wspomniał o powstaniu strony internetowej KalkulatorGowina.pl. - Jutro mija termin złożenia deklaracji podatkowej. Z tej okazji Polska Razem wprowadza tzw. „Kalkulator Gowina”, gdzie każdy z nas, wpisując swoje zarobki brutto, zobaczy, ile po naszej reformie będzie zarabiać na rękę. Jest to jeden z elementów naszego planu redukcji i reformy niewydolnego systemu podatkowego. Likwidacja podatku PIT i składki ZUS spowoduje, że będziemy zarabiać kwotę brutto, a zarazem zmniejszy się poziom biurokracji w naszym kraju. Podatek PIT jest nieefektywny. Aż dwa miliardy złotych kosztuje utrzymanie urzędników, pracujących tylko przy rozliczaniu PITu – podkreślił Paweł Strumiński i wytknął brak logiki w obecnym systemie podatkowym, w ramach którego 1% podatku możemy przeznaczyć na rzecz Organizacji Pożytku Publicznego, a 5% przeznaczane jest na utrzymanie urzędników, pracujących tylko przy rozliczaniu podatku dochodowego.

W konferencji udział wzięli również inni kandydaci z listy PRJG do Parlamentu Europejskiego – Adam Rakszawski (nr 4 na liście), Grzegorz Dyla (nr 5), Urszula Kokolus (nr 6) i Jarosław Szczęsny (nr 8).

Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna