Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

Nie graj z dyktatorem! - konferencja w Domu Białoruskim

poniedziałek, 5 maja 2014
Nie graj z dyktatorem! - konferencja w Domu Białoruskim
Już 9 maja w Mińsku rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie. Przyznanie Białorusi możliwości organizacji tych rozgrywek od samego początku spotykało się z wieloma głosami protestu. Obrońcy praw człowieka, opozycja, politycy europejscy wzywali do odebrania Białorusi możliwości organizacji mistrzostw z uwagi na systemowe łamanie praw człowieka w tym kraju.
Dr Marek Migalski od 2012 roku podejmował inicjatywy w celu przeniesienia mistrzostw do innego kraju, wielokrotnie apelował w tej sprawie do przewodniczącego Międzynarodowej Federacji Hokeja, Rene Fassela. 
 
We wtorek, 6 maja, na kilka dni przed inauguracją mistrzostw w Mińsku, dr Marek Migalski wraz z Domem Białoruskim w Warszawie organizuje konferencję. W dyskusji obok europosła wezmą udział: lider "Europejskiej Białorusi", kandydat na prezydenta w wyborach 2010 roku, Andriej Sannikau, redaktor naczelna opozycyjnego portalu "Karta 97". Natalia Radzina oraz rosyjska obrończyni praw człowieka, przedstawicielka organizacji "Freedom Files", Olga Zakharova.
 
Moderatorem spotkania będzie dziennikarka, autorka programu "Studio Wschód", Maria Przełomiec.
 
Podczas dyskusji raz jeszce podjęty zostanie temat organizacji MŚ w kraju rządzonym przez "ostatniego dyktatora Europy", zastanowimy się w co gra Aleksander Łukaszenka, i w jaki sposób wykorzystuje on to święto sportu dla swojej propagandy. Podjęty zostanie również temat sytuacji praw człowieka na Białorusi oraz białoruskich więźniów politycznych. 
 
Zapraszamy Państwa serdecznie do udziału! 6 maja (wtorek), godz. 10:30, Dom Białoruski w Warszawie (ul.Wiejska 13/3).
 
Zachecamy do odwiedzenia strony wydarzenia na FB - TUTAJ
 
Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna