Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

Palenie flagi radzieckiej - konferencja dra Migalskiego w Katowicach

czwartek, 1 maja 2014
Palenie flagi radzieckiej - konferencja dra Migalskiego w Katowicach

Dzisiaj, 1 maja o godzinie 10.00 na Placu Sejmu Śląskiego w Katowicach odbyła się konferencja dra Marka Migalskiego. Podczas konferencji spalona została flaga ZSRR, symbol imperium radzieckiego. Konferencja została poświęcona 25. rocznicy odzyskania przez Polskę  niepodległości oraz 10 lat w Unii Europejskiej.

Dr Marek Migalski paląc flagę radziecką podkreślił, że stoimy w miejscu, w którym 25 lat temu znajdował się Komitet Centralny PZPR, a za taki akt może groziłoby nam więzienie. Dzisiaj cieszymy się, że żyjemy w wolnym kraju. Te 25 lat to był dobry czas. Dzisiaj prezydent Putin stara się odrodzić imperium sowieckie. Jego działania zaczynają przypominać działania Breżniewa. To, co dzieje się teraz na terenie Ukrainy dobitnie o tym świadczy. Palenie flagi jest protestem przeciwko reimpreializacji obecnej polityki rosyjskiej i jej resowietyzacji.

Europoseł podsumował także 10 lat Polski w Unii Europejskiej. Mówił o korzyściach, jakie odnieśliśmy z przystąpienia do wspólnoty, jednocześnie podkreślając, jak ważne jest odpowiednie użycie narzędzi, jakie daje nam Unia. Przy całym krytycyzmie wobec UE, dobrze, że jesteśmy członkiem Unii i NATO, a nie RWPG i UW.

- Unia Europejska jest jak młotek, którym możemy boleśnie uderzyć się w głowę, ale możemy także wybudować dom.  Polska powinna być nadal członkiem zarówno Unii Europejskiej jak i NATO. Ważne jest jednak, aby nie wysyłać do Brukseli celebrytów, ale kompetentnych ludzi, którzy będą w stanie walczyć o interesy Polski. - podsumował europoseł.

 

 

Galeria zdjęć

Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna