Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

2free.eu - uwolnić Statkiewicza i Daszkiewicza!

 

Biuro dra Marka Migalskiego prowadzi akcję „Wolność x 2” – akcję solidarności z dwoma białoruskimi więźniami politycznymi, kandydatem na prezydenta w 2010 roku, Mykołą Statkiewiczem i  liderem „Młodego Frontu”, Dzmitrijem Daszkiewiczem.

Przypomnijmy, że dr Marek Migalski był już „ojcem chrzestnym” dwóch więźniów politycznych. Europoseł  w ramach kampanii adopcji więźniów politycznych, zainicjowaną przez Libereco – Partnership for Human Rights, wziął opiekę nad Dzmitrijem Bandarenką i Siarhiejem Kawalenką. Dr Migalski prowadził kampanię w celu uwolnienia Bandarenki i Kawalenki i nieustannie upominał się o nich na arenie międzynarodowej.  Obaj zostali na szczęście zwolnieni z kolonii karnych i są już ze swoimi rodzinami.

Nadszedł więc czas, by pomóc kolejnym więźniom sumienia. Upominajmy się o wolność dla nich – podstawowe, niezbywalne prawa każdego człowieka, apelujmy o uwolnienie i oczyszczenie z zarzutów tych, których sytuacja jest obecnie najbardziej dramatyczna.

Właśnie dlatego też rozpoczynamy kampanię „Wolność x 2”. Powstała strona internetowa www.2free.eu, na której można znaleźć informacje na temat sytuacji Dzmitrija Daszkiewicza i Mykoły Statkiewicza, interwencji podejmowanych przez posła oraz akcji organizowanych przez nasze biuro. Zamieściliśmy tutaj również petycję do szefów rządów państw UE, by nieustannie dopominali się o tych białoruskich więźniów sumienia, którzy są prześladowani, szykanowani i brutalnie traktowani w koloniach karnych. Petycję można podpisać na stronie: http://www.change.org/petitions/leaders-of-the-eu-member-states-call-to-release-and-rehabilitation-of-statkevich-and-dashkevich

Wierzymy, że tylko konsekwentne działania i wspólne stanowisko krajów Unii Europejskiej może doprowadzić do uwolnienia białoruskich więźniów politycznych.

Autorami petycji zostali obok dra Marka Migalskiego, żona Mykoły Statkiewicza– Marina Adamowicz oraz narzeczona Dzmitrija Daszkiewicza, wiceprzewodnicząca „Młodego Frontu”, Nasta Pałażanka.

Kampanię wspierają: Karta97, „Młody Front”, Belarusian Tribunal, Change.org, Free Belarus Now, Białoruski Dom w Warszawie, Kampania „Europejska Białoruś” oraz portal „Korespondent Wschodni”.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna