Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

EAST OFF – kinowe spotkanie ze Wschodem

Przegląd filmowy EAST OFF, który odbył się w dniach 20-21 kwietnia, w katowickim Kinie Kosmos Centrum Sztuki Filmowej, był wyjątkową okazją na zobaczenie sześciu filmów z obszaru państw postradzieckich, które zdobywały nagrody na rozmaitych festiwalach filmowych na całym świecie (m.in. „Elena”, „Tulpan”, czy „Lecą żurawie”).

Przed emisją „Ponad niebem”, uznanego za najlepszy białoruski film 2012 roku, odbyło się spotkanie z jego reżyserem Andriejem Kuriejczykiem oraz twórcą muzyki Dmitrijem Friga, którzy mówili o kulisach powstawania filmu i przeszkodach, jakie stawiał przed ekipą filmową reżim prezydenta Aleksandra Łukaszenki (m.in. na Białorusi zabroniono później emisji „Ponad niebem”).

Organizatorami imprezy byli dr Marek Migalski, Poseł do Parlamentu Europejskiego oraz Stowarzyszenie Projekt Śląsk. Imprezę współorganizowało Kino Kosmos Centrum Sztuki Filmowej oraz Silesia Film.

– Szczególnie chciałbym podziękować absolwentom, organizowanego przeze mnie projektu, Akademii Liderów Windsor (www.akademiawindsor.pl), którzy wymyślili cały ten projekt i w dużej mierze go zrealizowali – podkreślił europoseł.

Warto dodać, że dr Marek Migalski przekazał na imprezę cztery wyjazdy do Brukseli, które można było wygrać w konkursie na Facebooku (odpowiadając m.in. na pytanie dotyczące akcji „Dyktator na lodzie” www.dyktatornalodzie.pl) oraz w konkursie, w którym mogli wziąć udział wszyscy widzowie EAST OFF. Wycieczki do Brukseli wygrali: Natalia Cieślak, Delfina Glapińska, Elżbieta Pyrzak-Lewińska oraz Łukasz Daros.

Cały Przegląd odwiedziło ponad 200 osób, głównie studentów i mieszkańców Katowic.

Patronami medialnymi imprezy była Telewizja Katowice, Telewizja Silesia, Radio eM, oraz portale www.Korespondent-Wschodni.org, i www.LubieFilm.pl.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna