Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

Lukashenko, Puck You! - akcja przeciwko MŚ na Białorusi

Niecodzienny mecz hokeja został rozegrany 18 maja  w centrum Sztokholmu. Nie była to część MŚ w hokeju na lodzie, które właśnie odbywają się w stolicy Szwecji, a pojedynek Łukaszenka kontra opozycja. Ten happening był częścią akcji przeciwko organizacji MŚ w 2014 na Biasłorusi -  „Lukashenko, Puck You!”.

Biuro dra Marka Migalskiego wraz ze szwedzkimi organizacjami: Ostgruppen – Swedish Initiative for Democracy and Human Rights oraz Swedish International Liberal Centre przeprowadziło uliczny happening, który przykuł uwagę mieszkańców miasta I turystów. W pikiecie wzięli udział: dr Marek Migalski, były kandydat na prezydenta Białorusi,  Aleś Michalewicz oraz przedstawiciele organizacji białoruskiej diaspory:  Nasz Dom i Association for Modernization.

Każdy z uczestników pikiety mógł zmierzyć się z dyktatorem i z kajdankami na rękach próbować strzelić mu gola. Łukaszenkę wspierał również sędzia – w mundurze funkcjonariusza milicji. Wokół powiewały biało-czerwono-białe flagi oraz transparenty kampanii.

Przypomnijmy, że dr Marek Migalski, wraz ze slowackim europosłem Peterem Stastnym, zainicjował petycję do władz Federacji hokeja na stronie www.change.org/belarus2014, pod którą podpisało się już blisko 19 tys. osób.

Od ponad tygodnia europoseł prowadzi kampanię „Lukashenko, Puck You!” Na Facebooku powstała specjalna grupa, do której przyłączyło się ponad 1 000 osób, które są przeciwne organizacji MŚ na Białorusi. Internauci demonstrują swoją solidarność z kampanią dodając do swoich zdjęć profilowych specjalne badge akcji "Lukashenka, Puck you!" http://www.picbadges.com/badge/3195481/#

Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna