Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

One more 2 be free - akcja solidarności z Mykołą Statkiewiczem

W październiku 2012 roku dr Marek Migalski rozpoczął kampanię „Wolność x 2” -  akcję solidarności z dwoma białoruskimi więźniami politycznymi, kandydatem na prezydenta w 2010 roku, Mykołą Statkiewiczem i  liderem „Młodego Frontu”, Dzmitrijem Daszkiewiczem.

Niedawno z kolonii karnej został zwolniony Dzmitrij Daszkiewicz. Po odbyciu wyroku, nareszcie jest ze swoimi bliskimi i może cieszyć się wolnością. Nadal w niewoli jest jednak Mykoła Statkiewicz. Wciąż pozostaje więc jedna osoba, o którą musimy się upominać i walczyć, wciąż pozostaje jedna osoba do uwolnienia. Dlatego też będziemy kontynuować naszą kampanię pod nowym hasłem  – One more 2 be free!

Na stronie internetowej kampanii znajdziecie informacje na temat sytuacji Mykoły Statkiewicza, interwencji podejmowanych przez posła oraz akcji organizowanych przez nasze biuro. Zamieściliśmy tutaj również petycję do szefów rządów państw UE, by nieustannie dopominali się o tych białoruskich więźniów sumienia, którzy są prześladowani, szykanowani i brutalnie traktowani w koloniach karnych.

Wierzymy, że tylko konsekwentne działania i wspólne stanowisko krajów Unii Europejskiej może doprowadzić do uwolnienia białoruskich więźniów politycznych.

Przypomnijmy, że dr Marek Migalski był „ojcem chrzestnym” już dwóch innych więźniów politycznych. Europoseł  w ramach kampanii adopcji więźniów politycznych, zainicjowanej przez Libereco – Partnership for Human Rights, wziął opiekę nad Dzmitrijem Bandarenką i Siarhiejem Kawalenką. Dr Migalski prowadził kampanię w celu uwolnienia Bandarenki i Kawalenki i nieustannie upominał się o nich na arenie międzynarodowej.  Obaj zostali na szczęście zwolnieni z kolonii karnych i są już ze swoimi rodzinami.

Teraz czas na uwolnienie Mykoły Statkiewicza – One more 2 be free!

Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna