Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

Wyślij pocztówkę więźniowi politycznemu!

Pocztówki i listy to dowód dla więźniów politycznych, że nie zostali zapomniani, i że ich walka ma sens.
 
Zbliża się dzień urodzin białoruskich więźniów politycznych: Dzmitrija Daszkiewicza (20 lipca)  i Mykoły Statkiewicza (12 sierpnia). Z tej okazji, w ramach kampanii "Wolność x 2", przygotowaliśmy na stronie www.2free.eu specjalne wirtualne pocztówki. Każdy z Was będzię więc mógł złożyć życzenia i napisać kilka słów wsparcia opozycjonistom, by w ten sposób wyrazić swoją solidarność z nimi. 
 
Na stronie - http://www.2free.eu/pl/kartka-z-zyczeniami - opublikowaliśmy 4 wzory pocztówek, przygotowanych przez białoruską artystkę, Lerę Krasovską. Wsytarczy tylko wybrać pocztówkę, która najbardziej Wam się podoba, zaznaczyć adresata i wpisać tekst życzeń dla opozycjonistów.
 
Pocztówki i  listy to praktycznie jedyna forma kontaktu ze światem zewnętrznym dla więźnia, który nie może korzystać z Internetu i ma ograniczony dostęp do telefonu. Ci, którzy opuścili białoruskie więzienia podkreślają, że przychodzące do nich pocztówki i listy bardzo podnosiły ich na duchu i były wyłomem w murze izolującym ich od zewnętrznego świata. Był to dla nich dowód, że nie zostali zapomniani, i że ich walka ma sens.
 
O tym, jak ważną rolę odgrywają pocztówki powiedziała również Marina Adamowicz, żona kandydata na prezydenta w 2010 roku, Mykoły Statkiewicza - To jest mocny sygnał dla administracji więziennej, że ludzie pamiętają o nich. To także sygnał dla władz.
 
Zachęcamy wszystkich do udziału w tej akcji i wyrażenia wsparcia dla więźniów politycznych! Wystarczy wejść w zakładkę "Kartka z życzeniami" - http://www.2free.eu/pl/kartka-z-zyczeniami .Wszystkie pocztówki zostane wysłane do kolonii, w których odbywają swoje wyroki Daszkiewicz i Statkiewicz.
 
Przypomnijmy, że "Wolność x 2", to akcja solidarności z białoruskimi więźniami politycznymi: liderem "Młodego Frontu", Dzmitrijem Daszkiewiczem oraz kandydatem na prezydenta Białorusi w wyborach 2010 roku, Mykołą Statkiewiczem. Swoje poparcie dla naszej kampanii wyrazili m.in: Borys Niemcow, Aleś Michalewicz, Olga Karacz, organizacja "We remember" i inni. W ramach kampanii powstała petycja z apelem o natychmiastowe uwolnienie i pełną rehabilitację tych więźniów sumienia - www.change.org/freedomx2 
Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna