Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

Zbiórka prezentów dla dzieci Kawalenki zakończona!

Dzisiaj zakończyliśmy akcję zbierania prezentów z okazji Dnia Dziecka dla dzieci białoruskiego więźnia politycznego Siarhieja Kawalenki. Na apel dra Marka Migalskiego- inicjatora akcji, odpowiedziało wiele osób dobrej woli.

Dziesięciomiesięczna córeczka Viki i siedmioletni synek Vadim otrzymają gry, układanki, puzzle, pluszowe przytulanki, kredki, mazaki, farbki, książeczki (w języku angielskim), słodycze oraz nowe ubrania.

Paczki zostaną dostarczone na Białoruś- żonie Siarhieja Kawalenki- Alenie.

Z uwagi na fakt, iż otrzymaliśmy wiele telefonów o przesyłanych jeszcze  do nas prezentach dla dzieci Kawalenki,  paczki wyślemy w kilku transzach.

Szczególnie dziękujemy darczyńcom:

Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej z Katowic

Ameli i Grażynie Grażce, Jarosławowi Suskiemu oraz Piotrowi Szyszko z Nowej Soli

Urzędowi Miasta Rybnik

Janinie i Natalii Łyczak z Opola

Annie Bolt z Kwidzynia

Annie Bialas i Aleksandrze Buszkiewicz

Annie Kokolus i Adamowi Skowronowi

Przypominamy, że dr Marek Migalski w ramach kampanii Libereco- Partnership for Human Rights podjął się osobistej opieki nad tym białoruskim więźniem politycznym i jego rodziną. Jednym z działań, była właśnie zbiórka upominków dla dzieci opozycjonisty. Partnerami akcji są Stowarzyszenie „Projekt Śląsk” i  portal „Korespondent Wschodni”.

Siarhiej Kawalenka w prawosławne Boże Narodzenie 2010 roku wywiesił opozycyjną biało-czerwono-białą białoruską flagę na 40 metrowej choince w Witebsku. Za ten gest solidarności i przywiązania do demokratycznych wartości i symboli narodowych, Kawalenka został surowo ukarany -  skazano go na karę 3 lat tzw. „chemii” w miejscu zamieszkania. Za złamanie zasad odbywania kary został aresztowany 19 grudnia 2011r. i skazany na 25 miesięcy więzienia. Kawalenka rozpoczął strajk głodowy, który po wielu tygodniach został przerwany przymusowym karmieniem. Stan zdrowia Kawalenki jest niezwykle poważny, a białoruskie władze odmawiają opozycjoniście opieki medycznej i dostępu do niezależnego lekarza specjalisty.  Dr Migalski już wielokrotnie apelował do białoruskich władz o zapewnienie opozycjoniście fachowej pomocy medycznej, obejmującej w razie potrzeby przeniesienie do szpitala.

Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna