Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

Dostatnie życie byłych MEPs. Za pieniądze podatników.

Poniżej zamieszczam list, który dostałem dziś od Pata Coxa. Tym ludziom poprzewracało się w głowie. Nawet po zakończeniu kadencji chcą, i mogą, korzystać z pieniędzy podatników. Czasami brakuje mi słów na opisanie tego, co się tutaj dzieje i jak bardzo ci ludzie mają gdzieś europejskich podatników i wyborców.

 

 

 

Szanowni posłowie kończący kadencję!

 

Jak Państwo już prawdopodobnie wiedzą, Stowarzyszenie Byłych Posłów Parlamentu Europejskiego (FMA) powstało w październiku 2001 r. Stowarzyszenie, które ma na celu zrzeszanie byłych posłów do PE oraz umożliwienie im spotkań i dyskusji na forum ogólnym i organizację wydarzeń o charakterze kulturalnym, naukowym i społecznym, cieszy się wsparciem Parlamentu, który zachęca do aktywnego udziału w nim.

 

Stowarzyszenie, liczące około 500 członków, stale poszerza swoje grono i mamy nadzieję, że popularyzacja informacji o nim wśród pozostałych byłych posłów do PE z całej Europy pozwoli nam pozyskać nowych członków. Ponieważ Państwo również wkrótce staną się byłymi posłami/posłankami do PE, może zainteresują Państwa bardziej szczegółowe informacje o działalności naszego stowarzyszenia:

 

• W pełni wyposażone biura tymczasowe do dyspozycji byłych posłów do PE w czasie ich pobytu w Brukseli lub Strasburgu.

 

• Osobisty dostęp do stron internetowych Europarl Inside. Aby uzyskać dostęp do witryny internetowej Europarl Inside, członkowie Stowarzyszenia muszą przesłać do sekretariatu specjalny wniosek.

 

• Program „PE na uniwersytetach”, umożliwiający uniwersytetom korzystanie z doświadczeń i wiedzy byłych posłów do Parlamentu Europejskiego, którzy pragną dzielić się tym, co wiedzą na temat rzeczywistego sposobu funkcjonowania instytucji UE.

 

• Organizacja seminariów i konferencji na tematy związane z UE. Zeszłoroczne seminarium pt. „Europa wartości: Kim jesteśmy i w co wierzymy?” odbyło się w dniu 4 grudnia, a udział w nim wzięły między innymi komisarz Viviane Reding i posłanka do PE Doris Pack.

 

• Organizacja corocznych wyjazdów naukowych: połączenie dialogu politycznego i spotkań kulturalnych. Byli posłowie odwiedzili ostatnio Bułgarię, Maroko, Ukrainę, Islandię, Rosję, Turcję i Tunezję. W 2014 r. udamy się do Kosowa.

 

• Organizacja jednodniowych wyjazdów naukowych. Pierwszy z nich miał miejsce w Europejskim Banku Centralnym i odbył się w 2011 r. W tym roku odwiedzimy Europol i Międzynarodowy Trybunał Karny w Hadze.

 

• Wspieranie posłów, którzy chcieliby wziąć udział w misji obserwacji wyborów i w działaniach budowania demokracji. Stowarzyszenie, wspólnie z amerykańskim Stowarzyszeniem Byłych Członków Kongresu i kanadyjskim Stowarzyszeniem Byłych Posłów, jest członkiem-założycielem przedsięwzięcia Global Democracy Initivative.

 

• Wspieranie posłów, którzy chcą uczestniczyć w misjach pomocy technicznej w krajach kandydujących.

 

• Coroczna kolacja: w Brukseli, stanowiącą główne wydarzenie o charakterze społecznym w kalendarzu, w której bierze corocznie udział duża liczba byłych posłów.

 

• Połączone z kolacją debaty z udziałem wybitnych mówców europejskich. W tym roku debata taka odbędzie się w dniu 8 kwietnia w Parlamencie Europejskim.

 

• Publikowanie kwartalnego biuletynu Stowarzyszenia i corocznego wykazu członków Stowarzyszenia. Pozwala to Państwu pozostać w kontakcie z byłymi współpracownikami.

 

Chciałbym zaprosić przyszłych byłych posłów oraz przyszłe byłe posłanki do wstąpienia do naszego Stowarzyszenia, co ułatwi przejście do kolejnego etapu w Państwa życiu i pozwoli brać czynny udział w podejmowanych przez nas działaniach.

 

Jeśli chcą Państwo wstąpić w nasze szeregi, proszę o wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i odesłanie go do naszego sekretariatu w terminie do dnia 27 czerwca 2014 r. pocztą elektroniczną na adres: formermembers@europarl.europa.eu lub pocztą na adres: Former Members Association, European Parliament, JAN 2Q73, Brussels.

 

Jeżeli startują Państwo w wyborach, proszę zignorować niniejszą wiadomość. Sekretariat Stowarzyszenia życzy Państwu wszystkiego najlepszego w najbliższych miesiącach kampanii i wyborów.

 

Więcej informacji na temat Stowarzyszenia oraz aktualizacje dotyczące naszych działań znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: www.formermembers.eu.

 

Czekamy na kontakt z Państwa strony!

 

Z poważaniem

 

 

Pat COX

 

Przewodniczący Stowarzyszenia Byłych Posłów do Parlamentu Europejskiego 

 

Załączniki:

            - Stowarzyszenie Byłych Posłów: wniosek o członkostwo

 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna