Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

Alieksiej Nawalny skazany na 5 lat łagru - interpelacja dra Migalskiego

czwartek, 18 lipca 2013
Alieksiej Nawalny skazany na 5 lat łagru - interpelacja dra Migalskiego
Dzisiaj w sądzie w Kirowie zapadł wyrok w sprawie lidera rosyjskiej opozycji, Alieksieja Nawalnego. Znany rosyjski bloger został skazany na 5 lat łagru. Dr Marek Migalski zwrócił się już do Komisji Europejskiej i zaapelował o podjęcie interwencji  w tej sprawie. W swojej interpelacji poseł podkreślił, że proces Nawalnego, jest procesem politycznym i dobitnie pokazuje, że w Rosji sądy nie są niezawisłe, a w pełni wypełniają instrukcje płynące z Kremla.
 
Poniżej zamieszczamy pełną treść interpelacji:
 
Dzisiaj sąd w Kirowie uznał, że lider rosyjskiej opozycji, Aleksiej Nawalny świadomie naraził przedsiębiorstwo "Kirowles” na straty finansowe i skazał go na 5 lat kolonii karnej.
 
Nie ma najmniejszych wątpliwości, że proces Alieksieja Nawalnego i wyrok sądu  noszą  charakter polityczny. Należy przypomnieć, że przeciwko opozycjoniście wytoczono jednocześnie kila spraw karnych. Demaskator skorumpowanych urzędników i lider rosyjskiej opozycji stał się w ocenie Kremla groźnym przeciwnikiem, którego należy osłabić, zniszczyć i wyeliminować z gry politycznej.
 
Sprawa Nawalnego po raz kolejny dobitnie pokazuję, że w Rosji, kraju uznawanym przecież za strategicznego partnera UE, sądy nie są niezależne i niezawisłe, a w pełni wypełniają instrukcje płynące z Kremla.
 
W związku z tymi doniesieniami, zwracam się z zapytaniem, czy Komisja Europejska ma zamiar podjąć interwencję w sprawie wyroku dla Alieksieja Nawalnego i wyrazić zdecydowany sprzeciw wobec niesprawiedliwych i motywowanych politycznie procesów w Rosji?
Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna