Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

Areszt domowy dla rosyjskiego opozycjonisty - interpelacja dra Migalskiego

czwartek, 13 marca 2014
Areszt domowy dla rosyjskiego opozycjonisty - interpelacja dra Migalskiego

Dr Migalski zaapelował do Komisji Europejskiej o interwencję w sprawie sytuacji jednego z liderów rosyjskiej opozycji, Alieksieja Nawalnego.

Poseł zwrócił uwagę w swojej interpelacji na fakt, że  28 lutego, na wniosek Komitetu Śledczego Federacji Rosyjskiej, sąd w Moskwie zmienił zastosowany wobec Aleksieja Nawalnego środek zapobiegawczy - z zakazu opuszczania stolicy Rosji na areszt domowy. Sąd zabronił opozycjoniście kontaktowania się z dziennikarzami, korzystania z Internetu oraz telefonu. Grozi mu też odwieszenie pięcioletniego wyroku, który zasądzono mu w zawieszeniu za malwersacje finansowe.

- Rosyjskie władze masowo wszczynają sprawy karne przeciwko Alieksiejowi Nawalnemu. W lipcu ubiegłego roku zapadł już pierwszy wyrok – opozycjonista został skazany na 5 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu. Kreml nie ustaje jednak w wysiłkach, by usunąć groźnego rywala z politycznej gry. Decyzja moskiewskiego sądu niewątpliwie jest kolejną próbą ograniczenia działalności opozycjonisty. – podkreślił w zapytaniu do Komisji poseł. 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna