Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

Dr Marek Migalski apeluje o amnestię dla białoruskich więźniów politycznych

piątek, 25 kwietnia 2014
Dr Marek Migalski apeluje o amnestię dla białoruskich więźniów politycznych
Już 9 maja w Mińsku rozpoczną się Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie. Dr Marek Migalski od 2011 roku apelował o przeniesienie tych rozgrywek do innego kraju. Poseł wielokrotnie podkreślał, że ta impreza sportowa zostanie wykorzystana jako narzędzie propagandy w rękach dyktatora. 
 
Na kilka tygodni przed inauguracją mistrzostw dr Marek Migalski jako jedyny z polskich polityków poparł apel organizacji Libereco – Partnership for Human Rights o amnestię białoruskich więźniów politycznych.
 
- W związku z inauguracją mistrzostw i przypadającym na tę datę Dniem Zwycięstwa, apelujemy o amnestię dla Ihara Aliniewicza, Alesia Bialackiego, Mykoły Dziadoka, Andrieja Haidukaua, Eduarda Lobaua, Wasila Parfiankoua, Arcioma Prakapienki, Mykoły Statkiewicza i Jauhiena Waśkowicza – czytamy w apelu Libereco do prezydenta Łukaszenki.
 
Jak podkreślają obrońcy praw człowieka z tej niemiecko-szwajcarskiej organizacji, wymienieni opozycjoniści są więźniami politycznymi, a ich niewola jest poważnym naruszeniem praw człowieka. 
 
Apel do prezydenta Łukaszenki, obok dra Marka Migalskiego, podpisali również: Deputowani do niemieckiego Bundestagu: Christoph Strässer,  Franz Thönnes, Marieluise Beck, europarlamentarzyści: Werner Schulz, Ute Finckh-Krämer oraz Sari Essayah oraz deputowny do parlametu szwajcarskiego: Jean-François Steiert.
 
Apel został rozmieszcony na stronie Change.org. Zachęcamy wszystkich Państwa do przyłaczenia się do tej akcji i podpisania petycji!
 
Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna