Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

Obóz Liberty nie taki wolny

czwartek, 28 marca 2013
Obóz Liberty nie taki wolny

Intergrupa Parlamentu Europejskiego Friends of Free Iran, której członkiem jest również Marek Migalski omówiła wczoraj na spotkaniu otwartym ostatnie wydarzenia, jakie miały miejsce w obozie dla irańskich uchodźców znajdującym się na terenie Iraku.

Obóz ten został ostrzelany w lutym, w wyniku czego śmierć poniosło osiem osób, a setki zostały ranne. O problemie z bezpieczeństwem i tragicznych warunkach w obozie Liberty mówiła Prezydent Narodowej Rady Oporu na uchodźctwie, Maryam Rajawi. Podkreślała ona, że specjalny wysłannik ONZ nie jest w stanie nie tylko zapewnić mieszkańcom obozu Liberty bezpieczeństwa, ale również dostępu do opieki medycznej. Również inni eksperci wypowiadali się w negatywnym tonie o warunkach panujących w obozie. Byli wśród nich półkownik Wesley Mertin i generał David Phillips  - odpowiedzialni za siły wojskowe USA w obozie Ashraf, Robert Torricelli - były Senator USA, Margarita Duran oraz Virginia Romero - członkinie hiszpańskiego Senatu.

Zarówno europosłowie, jak i zaproszeni goście jednoznacznie opowiedzieli się za koniecznością przeniesienia irańskich uchodźców do obozu Ashraf, gdzie istnieje możliwość zagwarantowania im większego bezpieczeństwa. Kolejny raz posłowie apelowali o interwencję Wysokiej Przedstawiciel Catherine Ashton.

Galeria zdjęć

Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna