Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

Wolność słowa w Rosji - interpelacja dra Marka Migalskiego

wtorek, 11 marca 2014
Wolność słowa w Rosji - interpelacja dra Marka Migalskiego
W ostatnim czasie media informują o bardzo zdecydowanych reakcjach rosyjskich władz na wszelkie antywojenne wystąpienia. Dr Marek Migalski wystosował w tej sprawie interpelację do Komisji Europejskiej, apelując o zagwarantowanie obywatelom Federacji Rosyjskiej wolności słowa.
 
W swojej interpelacji dr Migalski zwrócił uwagę na to, że Moskiewski Państwowy Instytut Stosunków Międzynarodowych (MGIMO) zwolnił z pracy profesora, który porównał sytuację na Krymie do Anschlussu Austrii przez III Rzeszę. Historyk, prof. Andriej Zubow, jak napisał poseł, wykładał na wydziale filozofii MGIMO, a władzom uczelni nie spodobał się jego artykuł opublikowany na łamach "Wiedomosti" . 
 
Poseł podkreślił również, że 2 marca funkcjonariusze policji i OMONu zatrzymali w Moskwie ponad 360 osób, które chciały pokojowo zademonstrować swój sprzeciw wobec wprowadzania rosyjskich wojsk na terytorium Ukrainy.  
 
- Te przykłady pokazują, że wolność słowa jest w Rosji fikcją, a osoby, które ośmielą się skrytykować działania rosyjskich władz muszą liczyć się z prześladowaniami. - napisał dr Migalski. 
 
Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna