Oficjalny portal europarlamentarzysty dr. Marka Migalskiego mapa portalu

Poseł interweniuje w sprawie stowarzyszenia „Gołos”

piątek, 27 stycznia 2012
Poseł interweniuje w sprawie stowarzyszenia „Gołos”

Dr Migalski wystosował do Komisji Europejskiej oficjalne zapytanie w sprawie prześladowania rosyjskiego niezależnego stowarzyszenia „Gołos”, które zajmuje się monitoringiem wyborów.

Jak zaznaczył poseł, 24 stycznia "Gołos" otrzymało pismo wzywające do opuszczenia biura z dniem 1-go lutego. Właściciel pomieszczenia, wynajmowanego przez członków organizacji, jako powód podał odcięcie prądu między 25 lutego, a 6 marca 2012 roku. Do sytuacji doszło, jak zaznaczył dr Migalski, dzień przed uruchomieniem strony organizacji „Mapa naruszeń podczas wyborów 2012”, która będzie miała za zadanie informowanie o wszelkich naruszeniach prawa wyborczego podczas kampanii wyborczej i samych wyborów na prezydenta, wyznaczonych na 4 grudnia 2012 roku.

Europoseł przypomniał, że również podczas wyborów parlamentarnych w 2011 roku organizacja spotkała się z prześladowaniami ze strony władz. Prokuratura wszczęła postępowanie przeciwko organizacji, a strona internetowa „Gołosu” była poddawana atakom hakerów. Dr Migalski wezwał Komisję do podjęcia interwencji w tej sprawie. 

Wszelkie prawa zastrzeżone 2009-2010 © Kuchnia Multimedialna